Povijest školstva u Prugovcu

Pučka škola u Prugovcu otvorena je davne 1830.godine  (Cuvaj,stranica 663. u kojoj  je bilo 96 učenika; 42 dječaka i 54 djevojčice). Od 1836. godine Prugovac (do tada Porog), imao je školske prostorije na više mjesta u selu, da bi 1871. god. selo otkupilo zemljište na kojem su građene školske zgrade.

Mali su Prugovčani pohađali pučku školu u svom selu od osnutka do 1956. godine. Od 1956. godine viši razredi (V.-VIII. r.) idu u Kloštar Podravski.

Nova škola s učiteljskim stanom otvorena je 21.prosinca 1974. godine. U to vrijeme učitelji u PŠ Prugovac bili su Branka i Đuro Babić.

Poslije učitelja Babić u PŠ Prugovac dugi niz godina učitelji su Vlado Đipalo (koji je danas u mirovini) i Mirela Krešić koja  je i danas  učiteljica u našem mjestu.

Osim Mirele Krešić u PŠ Prugovac

zaposlene su i učiteljice Ivana Suzić i Vesna Ban i spremačica Jelica Serec.

Učitelji Vlado Đipalo i Mirela Krešić zajedno s mještanima  1994. godine osnivaju KUD s namjerom da oživi stare pjesme, plesove i običaje, uz učenje sviranja starih instrumenata kao što su cimbal i tamburice. Velik broj naših učenika i danas je aktivan u KUD - u.

U školi se nalazi etnografska zbirka, koju čine predmeti za tkanje (od stupe do nareda),  predmeti od keramike, svjetiljke i razni poljoprivredni alati.

stara školska zgrada

Nova škola sagrađena 1974.godine