Sesvete su staro naselje. I premda se nalaze po strani prometnih putova, stisnuto u jednom nezapaženom kutu Podravine, imaju svoju povijest i svoje određeno povijesno i kulturno značenje. Pisana prošlost Podravskih Sesveta od  668 godina ipak nešto svjedoči i znači. Od 13. do 16. stoljeća područje Sesveta nalazilo se u sastavu komarničkog arhidjakonata, jer su plemići Beluše Komarničani imali svoje posjede do kanala Gorbonuk. Sesvete službeno smatraju naseljem od 19.9.1695.

Podravske Sesvete su prvi puta postale Općinom još davne 1895. godine i taj status u raznim oblicima zadržale sve do kraja II. svjetskog rata.     Nakon Domovinskog rata stanovnici Podravskih Sesveta pokreću postupak za izdvajanje iz Općine Kloštar Podravski.

Rezultat tih nastojanja je Odluka Hrvatskog Sabora objavljena u Narodnim novinama 20.11.1997. prema kojem postaju općinsko mjesto.

Općina se sastoji od 3 naselja; Podravske Sesvete, Mekiš i Draganci i broji oko 2000 stanovnika.

Na području Općine Podravske Sesvete djeluju i brojne udruge u koju su uključeni i učenici naše škole.

web stranica Podravskih Sesveta