Povijest školstva u Kozarevcu

Pučka škola u Kozarevcu  osnovana je 1829. godine. O njenom prvom radu znano je vrlo malo.  U prvim počecima škola je radila u privatnoj kući obitelji Santo, a poslije I. svjetskoga rata preseljena je u vojno skladište.

Prvi učitelji  u Kozarevcu bili su Franjo Dermenčić, Ivan Bućar i Mihael Gabarić.

Zgrada PŠ Kozarevac u kojoj se danas održava nastava, unatrag nekoliko godina je adaptirana, čime su stvoreni uvjeti za održavanje nastave.

Dugi niz godina u Područnoj školi  Kozarevac radili su  učitelji Franjo i Katarina Bartolić, nesebično prenoseći na mlade naraštaje znanje, ljubav, dobrotu i plemenitost.

Nakon odlaska Katarine Bartolić u mirovinu, nastavu je preuzela učiteljica Jasna Vukres.

Nakon 40 godina rada u školi gospodin Franjo Bartolić je  1. ožujka 2009.godine  otišao  u zasluženu mirovinu. Nova učiteljica je Sanela Gašparec ( rođ. Mulalić).

Stara škola u Kozarevcu