svibanj 2018.

lipanj 2018.

Državni skup školskih knjižničara
Autor: Administrator , 24. 4. 2018.

Na otoku Krku u Baškoj održana je od 18. do 21. travnja jubilarna 30. Proljetna škola školskih knjižničara.

Na državnom skupu okupljaju se školske knjižničarke i knjižničari iz cijele Hrvatske, a na skupu je sudjelovala i naša knjižničarka Bernarda Ferderber. Pred 350 okupljenih knjižničara održala je predavanje, odnosno primjer dobre prakse u kojem je predstavila projekt koji je provela tijekom ove školske godine s našom Učeničkom zadrugom "Kotačica". Naslov projekta je "Tradicionalni običaji Učeničke zadruge "Kotačica" u suvremenom životu školske knjižnice Osnovne škole Kloštar Podravski". Projekt je proveden sa svim skupinama koje sudjeluju u radu naše zadruge, a projektom smo željeli tradicionalne običaje svake pojedine skupine obraditi i prezentirati na nešto drugačiji način, uporabom suvremenih metoda učenja i poučavanja.

Osim predavanja, knjižničarka je izložila i izložbu pod nazivom "Tradicijski podravski vez u novom ruhu" kojom je prikazala rad izvannastavne skupine Mali kreativci u kojoj su vrijedne učenice i njihove voditeljice tijekom ove školske godine vezle podravski vez na predmete koji se mogu povezati sa školskom knjižnicom-straničnike, košuljice za članske iskaznice, omote za knjige i fascikle. Izložba je bila vrlo posjećena i dobila same pozitivne komentare.

Državni skup školskih knjižničara
Autor: Administrator , 24. 4. 2018.