svibanj 2018.

lipanj 2018.

Medijskom pismenošću protiv grupa mržnje i elektroničkog nasilja
Autor: Petra Zrinski, 17. 4. 2018.

Predstavnici udruge Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu 16.travnja 2018. godine posjetili su našu školu. U sklopu projekta "Medijskom pismenošću protiv grupa mržnje i elektroničkog nasilja," održane su radionice za učenike, roditelje te učitelje i stručne suradnike.

Riječ je o projektu koji se provodi od siječnja do rujna 2018. godine pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, a usmjeren je na prevenciju elektroničkog nasilja među djecom, promicanje medijske pismenosti te stvaranje sigurnog i poticajnog okruženja u osnovnim školama u Republici Hrvatskoj.

Cilj ovog projekta odnosi se na edukaciju djece, roditelja i učitelja o vrstama i posljedicama elektroničkog nasilja, kao i o metodama zaštite, a sve sa svrhom daljnjeg prenošenja znanja i provođenja aktivnosti kojima je glavni cilj osnaživanje medijske pismenosti unutar lokalne zajednice.

U OŠ Kloštar Podravski održane su dvije odvojene radionice za predstavnike učenika 5. i 6. razreda te predstavnike učenika 7. i 8. razreda, a paralelno s time i edukacija za učitelje i stručne suradnike, kao i edukacija za roditelje. Radionice za učenike vodile su Katarina Blažina Mukavec i Lina Malek, dok je profesor Igor Kanižaj održao spomenute edukacije. U radionicama su, zajedno s učenicima matične škole, sudjelovali i predstavnici učenika PŠ Podravske Sesvete. Učenicima su na radionicama podijeljene edukativne brošure o sigurnosti na internetu, a roditelji i nastavnici dobili su priručnik sa radnim listićima u kojem su sadržana sva potrebna znanja i materijali važni za daljnji rad.

Medijskom pismenošću protiv grupa mržnje i elektroničkog nasilja
Autor: Petra Zrinski, 17. 4. 2018.