svibanj 2018.

lipanj 2018.

Područna škola Podravske Sesvete na Preradovićevom rođendanu
Autor: Bernarda Ferderber, 21. 3. 2018.

Zuji, zveči, zvoni, zvuči,

Šumi, grmi, tutnji, huči –

To je jezik roda moga!

Petar Preradović

U subotu, 17. ožujka 2018. godine Područna škola Podravske Sesvete sudjelovala je na 50. susretu literarnih družina pod nazivom „Preradovićev rođendan“. Susret je održan u Grabrovnici, u rodnoj kući poznatog hrvatskog pjesnika Petra Preradovića, u sklopu obilježavanja 200. obljetnice njegova rođenja. Svoje su literarne radove čitale učenice 8. razreda Valentina Kirin i Veronika Fičko te učenice 6. razreda Magdalena Fičko i Ema Barkić. Osnovna škola Petra Preradovića Pitomača pripremila je kratak program kojim je prikazan život i rad Petra Preradovića te naglašeno njegovanje kulture i tradicije našega kraja. Nakon programa održan je i susret s književnicom Maricom Milčec.

Učenice je pripremala njihova mentorica, profesorica hrvatskoga jezika Petra Štefec.

Dojmovi naših učenica:

„Bilo mi je zanimljivo jer su svi učenici napisali izvanredne i poučne radove u kojima se osjeća čar snova.“ Magdalena Fičko, 6.r.

„Bilo je zanimljivo slušati druge sastavke i pjesme. Prije nego što sam išla na susret bila sam uzbuđena.“ Ema Barkić, 6.r.

„Uživala sam slušajući ostale učenike i tako saznala da i oni ponekad odlutaju u svijet mašte i snova, baš poput mene.“ Veronika Fičko, 8.r.

„Na susretu mi je bilo jako lijepo jer su nas svi lijepo ugostili i bili ljubazni prema nama. Da mogu, vratila bih se i iduće godine jer volim čitati svoje radove, ali i slušati druge.“ Valentina Kirin, 8.r.

Izvor: Petra Štefec, prof.

Područna škola Podravske Sesvete na Preradovićevom rođendanu
Autor: Bernarda Ferderber, 21. 3. 2018.

Zuji, zveči, zvoni, zvuči,

Šumi, grmi, tutnji, huči –

To je jezik roda moga!

Petar Preradović

Dojmovi naših učenica:

Izvor: Petra Štefec, prof.