♦ Aktivnosti škole: studeni/prosinac

⇒ studeni 2017.

⇒ prosinac 2017.

Udruga slijepih u našoj školi
Autor: Mihaela Globan, 18. 10. 2017.

Dana 17. listopada 2017. godine Osnovnu školu Kloštar Podravski posjetila je Udruga slijepih Koprivničko – križevačke županije. Članovi iz udruge održali su edukativno predavanje za učenike osmih razreda u Kloštru Podravskom. Tom prigodom učenici su imali prilike čuti kako pristupiti slijepoj osobi u prometu, te na koji način im pomoći u prometu.

Također su učenicima prezentirana razna vrsta oštećenja vida pomoću pomagala koji su učenici mogli isprobati te na taj način uvidjeti koliko zapravo slijepe osobe mogu vidjeti i kako one vide.

Učenici su imali prilike razgovarati sa članicom udruge, Anom, koja ima samo 2 % vida, te saznati kako se ona snalazi u svakodnevnom životu i koja pomagala koristi. Tijekom predavanja učenici su se i samo mogli okušati u preprekama koje moraju savladati slijepe osobe, a vrlo zanimljivo je bilo učenje brajice (pisma  za slijepe osobe) pomoću Brajevog stroja.

Udruga slijepih u našoj školi
Autor: Mihaela Globan, 18. 10. 2017.