Integrirani nastavni dan
Autor: Mirela Krešić, 16. 11. 2016.

U petak 11.11. 2016. učenici od 1. do 4. razreda PŠ Podravske Sesvete sa svojim učiteljicama  održali su integrirani dan posvećen toleranciji povodom  nadolazećeg  Međunarodnog  dana  tolerancije, koji se obilježava  16. studenoga.

Učenici su sa svojim učiteljicama  kroz različite  aktivnosti dobili nove spoznaje o međusobnoj toleranciji.

Prvi i drugi razred dan su započeli  širenjem ljubaznosti,  međusobno govorili lijepe riječi, uspoređivali po čemu su različiti, a po čemu slični., te uz glumu učili kako uspješno rješavati sukobe. Aktivnosti su vodile učiteljica Renata Slamić i Veronika Jagić.

Treći i četvrti razred razgovarali su o pojmu tolerancijei i osjećajima prihvaćenosti . Učenici su zatim pisali  lijepe osobine  svojim prijateljima.. Čitajući poruke koje su dobili učenici su naučili kako je ugodnije i ljepše uz lijepe riječi i lijepa dijela. Aktivnosti su provele učiteljice Mirela Krešić i Tanja Britvić.

Zajednička aktivnost svih učenika bila je crtanje cvijeta tolerancije. Učenici su bili podijeljeni u skupine.  Međusobnom suradnjom i uvažavanjem različitosti izričaja nastali su prekrasni plakati posvećeni toleranciji.

Naučili smo kako treba poštovati potrebe i želje drugih iako nisu uvijek u skladu s našim željama i potrebama, te kako poštovati naše sličnosti i razlike.

učiteljica Mirela Krešić

Integrirani nastavni dan
Autor: Mirela Krešić, 16. 11. 2016.

učiteljica Mirela Krešić