Posjet Zagrebu - terenska nastava 4. razreda
Autor: Administrator , 25. 10. 2016.

U četvrtak,  20. listopada 2016.  g., učenici četvrtih razreda MŠ Kloštar Podravski i Područnih škola Podravske Sesvete, Kozarevac, Prugovac i Suha Katalena posjetli su Zagreb - glavni grad Republike Hrvatske. Tijekom posjeta glavnom gradu prošetali su od Tomislavovog trga i Glavnog željezničkog kolodvora do Zrinjevca, a potom do Trga bana Josipa Jelačića.

Osobito ih se dojmila vožnja uspinjačom  (najstarije prijevozno sredstvo organiziranog javnog prijevoza putnika u Zagrebu i najkraća željeznica na svijetu) do Gornjega grada. Iznenadio ih je i pucanj Gričkog topa koji se oglasio točno u podne s kule Lotrščak. Šetajući Gornjim gradom, razgledavali su Markov trg - glavni trg Gornjega grada, danas glavno političko sjedište Hrvatske. Vidjeli su Banske dvore i zgradu Hrvatskog sabora, Crkvu svete Katarine kao i najstariju župnu crkvu u gradu Zagrebu - Crkvu svetog Marka.  Put nas je poveo i do Kamenitih vrata, najbolje očuvanog spomenika starog Zagreba.  Zagrebačka katredala, najveća hrvatska sakralna građevina i jedan od najvrjednijih spomenika hrvatske kulturne baštine, bila je nezaobilazno mjesto prilikom posjeta našem glavnom gradu.

Razgledavanjem grada učenici su proširili svoje znanje o Zagrebu kao kulturnom, političkom i gospodarskom središtu naše domovine. Nakon obilaska grada posjetili su izdavačku kuću Školska knjiga gdje su se susreli s dječjom spisateljicom Željkom Horvat- Vukelja koja ih je upoznala sa svojim "Slikopričama".

Gotovo cjelodnevni boravak u našem glavnom gradu nije bio dovoljan da bismo vidjeli sve njegove znamenitosti, ali učenici su se vratili svojim kućama obogaćeni novim znanjima i spoznajama.

Božica Rasinec Nemet, učiteljica 3. i 4.r. PŠ Suha Katalena

Posjet Zagrebu - terenska nastava 4. razreda
Autor: Administrator , 25. 10. 2016.

Božica Rasinec Nemet, učiteljica 3. i 4.r. PŠ Suha Katalena