Mathema 2017.
Autor: Zrinka Topolovčan, 22. 5. 2017.

Mathema (ekipno natjecanje iz matematike) 2017. održano je 19. 05.2017. u Koprivnici u Osnovnoj školi Braće Radića u organizaciji UMKOM (Udruga mladih koprivničkih matematičara). Cilj ovog natjecanja je poticanje logičkog mišljenja i matematičkih sposobnosti kod učenika te popularizacija  matematike. Sudionici tog natjecanja su učenici od trećeg razreda osnovne škole do drugog  razreda  srednje škole.

Ove godine na Mathemi u Koprivnici sudjelovalo je 356 ekipa osnovnih škola, odnosno 1068 učenika iz 14 županija. Tom natjecanju po drugi put  pridružili su se i učenici naše škole...

Našu školu na ovom natjecanju predstavljale su dvije ekipe. Jedna od ekipa bili su učenici  četvrtog razreda iz Kloštra Podravskog  u sastavu Viktorija Bartovčak, David Alvir i Dorijan Pintar (kapetan ekipe) pod vodstvom svoje mentorice učiteljice Zrinke Topolovčan. Od 68 ekipa  četvrtih razreda naša ekipa FAKTORI zauzela je 26 mjesto, što je lijep rezultat za naš tim koji se po drugi put okušao na ovom natjecanju.

Drugu ekipu sačinjavale su učenice sedmog razreda Martina Franjić, Ana-Marija Barkić i Anja Dergez iz  Područne škole Podravske Sesvete  pod vodstvom svog mentora profesora Vlade Haluseka koje su prvi put sudjelovale na ovakvom natjecanju. Ekipa SUPER 3 u kategoriji sedmih razreda osvojila je 25 mjesto od 46 ekipa.

Učenici su se zadovoljni vratili s ovogodišnjeg natjecanja i nadaju se da će i iduće godine ponovno sudjelovati na takvom ili sličnom natjecanju kako bi mogli provjeriti svoje matematičko  znanje i sposobnosti.