Radionice za učenike 3. i 4. razreda PŠ Prugovac
Autor: Mihaela Telebar, 12. 5. 2017.

Socijalna pedagoginja je održala četiri radionice s učenicima trećeg i četvrtog razreda Područne škole Prugovac iz programa "Prevencije vršnjačkog nasilja" i "EMICE-razvoj EMocionalnih vještina putem igrICA".

Prvi dio radionica je bio usmjeren na prevenciju nasilja među vršnjacima. Učenici su usvojili osnovna znanja o vršnjačkom nasilju, naučili su riješiti sukob mirnim putem (kroz komunikaciju) te su potaknuti na aktivan odnos prema nasilju.

Kroz drugi dio radionica učenici su naučili prepoznati i pokazati ugodne i neugodne emocije, osvijestili su svoje reakcije na neugodne emocije te povezanost između emocija i ponašanja.

Izjave učenika:

"Najviše mi se svidjelo što smo puno naučili o emocijama i nasilju."

"Naučili smo da se ne smijemo rugati jedni drugima jer se oni tada loše osjećaju."

"Svidjele su mi se igre."

"Naučili smo kroz igru kako se trebamo ponašati jedni prema drugima."

"Naučili smo što je vršnjačko nasilje te kako kontrolirati emocije."

"Sviđa mi se što smo se svi pomirili u razredu, to mi se najviše svidjelo na radionicama."

"Naučili smo kako se ponašati kad smo ljuti."

Učenici su kroz evaluacijske listiće iskazali izuzetno zadovoljstvo provedenim radionicama (100% učenika).

Hvala učenicima na odličnoj suradnji te učiteljici Vesni Ban na pruženoj prilici za provedbu radionica.

Socijalna pedagoginja Mihaela Telebar

Priloženi dokumenti: