Terenska nastava drugih razreda OŠ Kloštar Podravski
Autor: Maja Pandur Škudar, 27. 4. 2017.

Dana 26. travnja 2017. godine učenici drugih razreda OŠ Kloštar Podravski te područne škole Podravske Sesvete,  Kozarevac i  Suha Katalena kupili su povratnu kartu na željezničkom kolodvoru u Kloštru Podravskom.

Zajedno sa svojim učiteljicama Biljanom Šokec, Majom Pandur Škudar,  Sanelom Gašparec, Božidarkom Šignjar Sabolić i pomoćnicom u nastavi Jasminom Bobonj putovali su vlakom iz Kloštra Podravskog u Bjelovar...

Putovanjem, koje je bilo terenska nastava iz prirode i društva, upoznali su pravila lijepog ponašanja u vlaku i čekaonici,  željeznički kolodvor u Kloštru Podravskom i Bjelovaru te autobusni kolodvor u Bjelovaru. Upoznali su i konduktere, vlakovođe i skretničare,  koje su obasipali brojnim zanimljivim pitanjima. U Bjelovaru su još vidjeli i lokomotivu proizvedenu 1918. godine,  koja ih je podsjetila na onu istu iz filma Vlak u snijegu  te su se ponosno uz nju slikali. Nakon službenog dijela nastave zasladili su se sladoledom. No, najbolje od svega dojmio ih se tunel kroz koji su prolazili vrišteći od uzbuđenja. Bilo je to još jedno lijepo putovanje i druženje svih učenika drugih razreda naše osnovne škole...

Maja Pandur Škudar